Juventus rikthehet tek fitorja

Juventus rikthehet tek fitorja

22:51, 07/02/2023

Pas 3 ndeshjes, Juventus është rikthyer te fitorja në Serie A, duke mposhtur 0-3 në transfertë kundër Salerintana.

Golat për bardhezinjtë u realizuan nga Vlahovic 26′ 47, dhe Kostic’ 45′.

Juventus me këtë fitore ngjitet në vendin e 10 me 26 pikë.

Nëse Zonës së Vjetër nuk do t’i kishin hequr 15 pikët, ata do të ishin sot në vendin e 4 me 39 pikë.

Në ndeshjen e radhës, ekipi i Allegrit pret  në Allianz Stadium Fiorentinën. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco