Etrit Berisha bëhet çështje te Torino, shkak sherri me trajnerin Juriç?

Etrit Berisha bëhet çështje te Torino, shkak sherri me trajnerin Juriç?

20:15, 07/02/2023

Merkatoja është mbyllur dhe Etrit Berisha është shndërruar në një çështje te Torino. Sipas mediave pranë klubit “granata”, gardiani kuqezi ka debatuar ashpër me trajnerin Juriç dhe prej javësh është lënë jashtë grupit.

Shkak është bërë mungesa e aktivizimit, pasi portieri shqiptar nuk ka luajtur as në Kupën e Italisë, kompeticion i rezervuar kryesisht për portierët e dytë.

Vllaznia mposht Kukësin dhe futet në “vallen” e titullit, Goxha nderon Teutën në duelin e mbijetesës

Pas krisjes, Berisha është lënë jashtë grupit, ndërsa drejtuesit provuan t’i gjejnë një tjetër sistemim në janar, por nuk ia dolën.

Shkak u bë paga e lartë e Berishës, që përfiton rreth 800 mijë euro në sezon, shifër që në janar nuk e ofroi asnjë klub tjetër, ndaj palët janë të detyruara të bashkëjetojnë deri në fund të sezonit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco