Egnatia-Tirana, formacionet zyrtare/ Europa dhe titulli në lojë

Egnatia-Tirana, formacionet zyrtare/ Europa dhe titulli në lojë

12:11, 06/02/2023

Egnatia pret Tiranën në sfidën e parë të javës së 20-të të Superiores, me skuadrat që kërkojnë tre pikët për dy objektiva të ndryshëm.

Rrogozhinasit kërkojnë të rikthehen te fitorja dhe pse përballë do të kenë një nga kundërshtarët më të fortë të këtij sezoni.

Nga ana tjetër, bardheblutë duan të lënë pas atë disfatë me Kukësin dhe të ruajnë distancën me ndjekësit.

Formacionet zyrtare

Egnatia: Sherri, Agbekpornu, Kacbufi, Atanda, Fangaj, Mëllugja, Fernando, Zejnullai, Musta, Duamena, Paulauskas

Trajner: Edlir Tetova

Tirana: Bekaj, Toshevski, Najdovski, Behiratçe, Lulaj, Përgjoni, Deliu, Aleksi, Hila, Hasani, Patrik

Trajner: Orges Shehi

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco