Sevilla dorëzohet në ‘Camp Nou’, Barcelona merr arratinë në La Liga

Sevilla dorëzohet në ‘Camp Nou’, Barcelona merr arratinë në La Liga

23:00, 05/02/2023

Barcelona ka regjistruar fitoren e 17-të në La Liga për këtë sezon. Katalanasit e Xavit, duket se kanë marrë arratinë në kampionat, teksa mbrëmjen e sotme, mposhtën Sevillan me rezultatin 3-0, duke thelluar, diferencën në +8 nga ndjekësit e Realit.

Për sa i përket triumfit të Barcelonës, pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, ndërkohë në fragmentin e dytë të lojës, katalanasit arritën të shënonon plot 3 herë.

Jordi Alba ishte ai që hapi serinë e golave në minutën e 58-të, ndërkohë që Gavi në minutën e 70-të dhe Raphinha në të 79-tën, “vulosën” këtë triumf mëse të merituar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco