Mbappé-Lewandowski: një takim sekret me PSG

Mbappé-Lewandowski: një takim sekret me PSG

09:45, 02/12/2022

Raundi i 16-të i Kupës së Botës Francë-Poloni përmban një ribashkim mes Mbappé dhe Lewandowski që mund të jetë në mënyrë perfekte midis dy shokëve të skuadrës , megjithëse në fund të fundit ata nuk janë.

Siç kujton Le Parisien, pas rinovimit të nënshkruar nga Mbappé me PSG-në majin e kaluar, klubi dhe lojtari patën idenë për të bindur sulmuesin polak që të nënshkruante me skuadrën pariziene për të fryrë sulmin e tij dhe për të pasur golashënuesin që i mungonte. Por operacioni, sipas gazetës franceze të lartpërmendur, dështoi.

“PSG sapo kishte arritur të rinovonte Kylian Mbappé dhe kishte nisur një tjetër mision pothuajse të pamundur: ta bashkonte atë me Robert Lewandowski ”, thuhet në artikull. Ky ishte plani A i klubit dhe ai besonte në të përpara opsioneve të tjera për sulmuesin.

Për Mbappé ishte e përshtatshme të kishte në radhët e tij golashënuesin e madh në Evropë, në mënyrë që të mos varej aq shumë nga golat e tij dhe të mund t'i ndante ato me dikë tjetër.

Megjithatë, operacioni nuk mundi të zhvillohej dhe Lewandowski përfundoi te Barça, i përforcuar financiarisht nga levat e tij të reja ekonomike. Në Katar ai do të takohet sërish me Mbappen.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco