Reagimi i Guardiolës ndaj makinerisë së golit Haaland bëhet hit në rrjetet sociale

Reagimi i Guardiolës ndaj makinerisë së golit Haaland bëhet hit në rrjetet sociale

22:56, 05/10/2022

Vetë trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, nuk mund të mos befasohet se çfarë makinerie goli është norvegjezi Erling Haaland dhe reagimi i tij pas golit të dytë të sulmuesit të Citizen tregon më së miri se sa i lumtur është që e ka këtë lojtar në skuadrën e tij.

Haaland tashmë shënoi një gol në minutën e shtatë për të kaluar Citizens në epërsi, ndërsa në minutën e 32 u gjend në vendin e duhur dhe e dërgoi topin në portën e zbrazët pa ndonjë problem të madh për epërsinë tashmë të madhe të skuadrës së tij.

Në atë moment, kamera ka kapur reagimin e Guaridolës, i cili sipas asaj që shohim, nuk ka mundur të habitet me llojin e sulmuesit që solli nga Borussia Dortmund.

 

 

 

Në fund, ai fërkoi duart me kënaqësi dhe duartrokiti golin e dytë të sulmuesit të tij, që ishte goli i pestë i Haaland në këtë sezon të Champions League. Në fund të fundit, Guardiola vendosi të pushojë Haaland në pjesën e parë dhe ta nxjerrë jashtë loje.

 

Përveç pesë golave ​​në Champions League, norvegjezi ka shënuar  14 gola në Premier League dhe është golashënuesi më i mirë në kampionatin anglez.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco