Champions League/ Chelsea - Milan, Potter dhe Pioli rreshtojnë titullarët

Champions League/ Chelsea - Milan, Potter dhe Pioli rreshtojnë titullarët

20:08, 05/10/2022

Të fundit në grup, Chelsea pret Milanin në strofkën e tij në Stamford Bridge. Një fillim i përgjakshëm i fushatës evropiane, e cila kishte në krye Thomas Tuchel, por zëvendësimi i të cilit nga Graham Potter nuk ka dhënë ende efektet e pritshme.

 

Megjithatë, londinezët mund të shpresojnë për një rezultat në shtëpi pasi kuqezinjtë udhëtojnë me një infermieri të mbushur, pasi lojtarët kryesorë si Simon Kjaer, Theo Hernandez dhe Davide Calabria janë jashtë. Ish-trajneri i Brighton vendosi të hedh në fudhë një formacion 3-5-2 me Fofanën në qendër të mbrojtjes. Sa i përket Armando Brojës ai do ta nisë nga stoli. Te kuqezinjtë, Stefano Pioli përdor gjithmonë 4-2-3-1 e tij të pandryshueshme me Dest që nga fillimi i lojës, i pari në këtë sezon 2022-2023.

Formacionet zyrtare:

Chelsea: Kepa - Fofana, Koulibaly, Silva - James, Kovacic, Mount, Loftus-Cheek - Aubameyang, Sterling

AC Milan: Tatarusanu - Dest, Kalulu, Tomori, Ballo-Touré - Tonali, Bennacer - Krunic, de Ketelaere, Leao - Giroud

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco