Inter-Roma/ Inzaghi zbulon nga konferenca për shtyp vendimin për Kristjan Asllanin

Inter-Roma/ Inzaghi zbulon nga konferenca për shtyp vendimin për Kristjan Asllanin

21:36, 30/09/2022

Kristjan Asllani përgatitet për debutimin si titullar me fanellën e Interit.

Mesfushori i kombëtares shqiptare do të jetë në fushë nga minuta e parë në ndeshjes së shtunës që zikaltrit luajnë ndaj Romës në shtëpi.

20-vjeçari që u transferua këtë sezon nga Empoli, do të ketë përgjegjësinë për të shpërndarë dhe organizuar lojën e Interit, teksa i duhet të zëvendësojë një lider të zikaltërve si Marcelo Brozovic që është i dëmtuar.

Ishte vetë trajneri Simone Inzaghi që në konferencën e zakonshme para ndeshjes theksoi se shqiptari do të startojë nga minuta e parë, edhe për shkak të mungesës së Brozovic dhe dyshimit për Gagliardianin.

“Në repartin e mesfushës kam pak vështirësi sepse përveç Brozovic, edhe Gagliardini ka pak vështirësi dhe në dy ditët e fundit nuk është stërvitur. Nga minuta e parë do ta nisë Kristjan Asllani, teksa shpresoj që të paktën Gagliardinin ta kem në stol”, tha Inzaghi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco