VIDEO/ Tension dhe ‘aktrim’ në fushë, Cikalleshi hedh në tokë kundërshtarin dhe ndëshkohet me karton

VIDEO/ Tension dhe ‘aktrim’ në fushë, Cikalleshi hedh në tokë kundërshtarin dhe ndëshkohet me karton

22:16, 24/09/2022

Shqipëria po përballet me Izraelin në “finalen” e parakohshme të Ligës së Kombeve, pasi një fitore e bën pretendenten kryesore për vendin e parë në grup dhe çdo rezultat tjetër ia “vret” shpresat për këtë objektiv.

Pjesa e parë ka përfunduar me porta të paprekura, por gjithçka ndryshoi në fillim të pjesës së dytë.

Izraelitët kaluan në epërsi në minutën e 47’,  me një top të humbur nga Hysa, Weissman kalon mbrojtjen dhe shënon golin e avantazhit për izraelitët .

Ndërkohë, në minutën e 65', Sokol Cikalleshi ndëshkohet me të verdhë pasi provokohet nga Neta Lavi, të cilin e shtyn dhe e hedh në tokë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco