Izrael-Shqipëri/ Raste në të dyja portat, pjesa e parë mbyllet me porta të paprekura

Izrael-Shqipëri/ Raste në të dyja portat, pjesa e parë mbyllet me porta të paprekura

21:34, 24/09/2022

Shqipëria po përballet me Izraelin në “finalen” e parakohshme të Ligës së Kombeve, pasi një fitore e bën pretendenten kryesore për vendin e parë në grup dhe çdo rezultat tjetër ia “vret” shpresat për këtë objektiv.

Pjesa e parë ka përfunduar me porta të paprekura, edhe pse skuadra shqiptare ka shpërdoruar mjaft raste dhe ka dominuar pjesën e parë të kësaj sfide.

 

Armando Broja dhuroi ‘show’ , por gjuajtjet e sulmuesit të Chelsea u pritën nga portieri i Izraelit, duke mbyllur kështu pjesën e parë me rezultatin 0:0 .

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco