Lajmi i fundit

Vendimet e Këshillit Kombëtar, Paloka: Edhe simpatizantët e PD do të votojnë në 'primaret'

Kaos i paparë në ndeshje: 1400 tifozë zbresin në fushë, legjenda kolumbiane bie pre e dhunës

Kaos i paparë në ndeshje: 1400 tifozë zbresin në fushë, legjenda kolumbiane bie pre e dhunës

22:15, 22/09/2022

Një incident i paprecedentë ka ndodhur mbrëmë në një ndeshje të Primerligës kolumbiane pasi një numër i pabesueshëm tifozësh kanë dalë në fushë dhe kanë shkaktuar skena tmerri.

Në ndeshjen mes Cortulua dhe Deportivo Cali, tifozët miq të pakënaqur vrapuan në fushë dhe shkaktuan kaos që rrallë shihet. Sipas informacioneve të mediave, rreth 1400 tifozë vrapuan në fushë dhe u përplasën me lojtarët mysafirë.

Bëhet fjalë për tifozët e Deportivo Cali-t, një prej klubeve më të njohura kolumbiane, të cilët mbajnë vendin e fundit në tabelë dhe po humbisnin 2-0 dhe në minutën e 81-të të ndeshjes ndodhi një incident i madh.

Tifozët kanë zbritur me vrap në fushë dhe kanë filluar të dhunojnë verbalisht dhe fizikisht lojtarët dhe anëtarët e stafit të Deportivës. Arbitri dhe pjesa më e madhe e futbollistëve kanë arritur të shpëtojnë, ndërsa fatkeqit që kanë mbetur në fushë janë rrahur.

Gjënë më të keqe e ka përjetuar sulmuesi i famshëm i kombëtares kolumbiane, Teofilo Gutierrez, i cili ka luajtur për këtë vend prej vitesh. Ata e rrahën me grushte dhe këmbë dhe nga incidenti mbeti i plagosur edhe trajneri Mayer Candelo.

Ndërkohë, Deportivo Cali lëshoi ​​një deklaratë për shtyp duke u kërkuar autoriteteve lokale të ndërhyjnë për të parandaluar që një incident i ngjashëm të ndodhë në të ardhmen. Ata dënuan çdo lloj sjelljeje të dhunshme ndaj lojtarëve dhe stafit stërvitor të klubit.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco