Dalin detajet e kontratës faraonike të Gerard Pique te Barça

Dalin detajet e kontratës faraonike të Gerard Pique te Barça

20:25, 22/09/2022

Është gazeta “Marca” ajo që zbulon detajet. Pasi iu ofrua një kontratë pesëvjeçare nga sezoni 2017/18, Gerard Pique u bë mbrojtësi më i paguar në botë. Përveç kësaj, spanjolli pa, çdo sezon, një shumë prej rreth 28 milionë eurosh neto që bien në llogarinë e tij bankare (pa përfshirë bonuset).

Me këtë kontratë, Barcelona kishte arritur të fitonte më shumë se 109 milionë euro deri në sezonin 2021/22. Gjatë pandemisë, Pique ishte një nga lojtarët që pranoi të ulë pagën, ose më mirë të shtyjë pagën. Nga këtu rrjedhin edhe problemet me të cilat palët po hasin aktualisht në këtë rast.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco