Kanë fituar tre herë Superligën, ekipi i Besës drejt shuarjes për shkak të financave

Kanë fituar tre herë Superligën, ekipi i Besës drejt shuarjes për shkak të financave

15:47, 16/08/2022

Klubi i Besës në Kosovë është drejt shuarjes.

Sipas asaj që raportojnë mediat në Kosovë, klubi i dytë më i trofeshëm është gati të shkrihet si skuadër.

Ekipi nga Peja ra sezonin e kaluar nga Superliga dhe nuk do të marrë pjesë një kategori më poshtë për shkak se nuk ka buxhet për të garuar dhe nuk mundën dot që të përballojnë krizën.

Besa e Pejës është shpallur 3 herë kampion i Kosovës në sezonet, 2004/2005, 2005/2006/ dhe 2006/2007.

Janë shpallur 3 herë fitues i Kupës së Kosovës në sezonet, 2005/2006, 2010/2011 dhe në 2016/2017.

Gjithashtu ekipi i Besës është shpallur një herë fitues i Superkupës së Kosovës në sezonin 2004/2005.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco