Gol, asist dhe dëmtim në debutim, zbulohet sa do të mungojë Di Maria te Juventus

Gol, asist dhe dëmtim në debutim, zbulohet sa do të mungojë Di Maria te Juventus

15:28, 16/08/2022

Do të duhet të presim për ta parë sërish Angel Di Marian në fanellën e Juventusit. Vendimtar në ndeshjen e parë me “Zonjën e Vjetër” (1 gol dhe 1 asistim) në fitoren kundër Sassuolo (3-0) të hënën në Serie A, 34-vjeçari nga ana tjetër i duhej të largohej nga fusha para kohe për shkak të një dëmtimi. Nëse Massimiliano Allegri ishte mjaft i qetë pas ndeshjes, argjentinasi nuk do të kthehet në fusha për disa ditë.

Image

“Angel Di Maria iu nënshtrua ekzaminimeve radiologjike mëngjesin e sotëm ku u zbulua një dëmtim i shkallës së ulët në muskulin e kofshës së majtë. Shkalla e dëmtimit do të rivlerësohet brenda 10 ditësh” , shpjegon deklarata mjekësore e Juves për ish-lojtarin e PSG-së. Ndërsa pret të zbulojë nëse mund të luajë sërish pas kësaj periudhe fillestare, El Fideo të do të humbasë javën e ardhshme të kampionatit, në fushën e Sampdorias . Me shpresën e rikthimit për përballjen ndaj Romës më 27 gusht.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco