Zyrtare/ Shihet si 'Jadon Sancho' i ardhshëm, Dortmund i rinovon kontratën talentit 18 vjeçar

Zyrtare/ Shihet si 'Jadon Sancho' i ardhshëm, Dortmund i rinovon kontratën talentit 18 vjeçar

13:51, 16/08/2022

Talenti 18-vjeçar i Borussia Dortmund, Jamie Bynoe-Gittens ka zhvilluar gjashtë paraqitje deri më tani në ekipin e parë dhe ka realizuar një gol. I ardhur nga Manchester City në vitin 2020, Bynoe shihet si “Jadon Sancho i ardhshëm” brenda klubit gjerman që shpreson që të ketë të njëjtin shpërthim.

Me besim të fortë te anësori i djathtë, Borussia Dortmund vendosi të zgjasë bashkëpunimin, pasi kontrata e tij skadonte në fund të sezonit. Kontrata u zgjat deri në qershor 2025.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco