Skuadrat e mëdha mbyllin dyert për Cristiano Ronaldon

Skuadrat e mëdha mbyllin dyert për Cristiano Ronaldon

09:37, 15/08/2022

Cristiano Ronaldo, i cili nuk mundi të gjente atë që priste te Manchester United, kur u kthye vite më vonë, dhe kërkon të transferohet  në një klub ku do të luante në Champions League, u refuzua edhe një herë.

Sipas lajmeve të Sporx nga shtypi italian, thuhet se menaxheri i yllit portugez, Jorge Mendes, i ka sugjeruar lojtarin e tij dy skuadrave italiane pak javë më parë.

 Megjithatë, u raportua se dy klubet e refuzuan me mirësjellje këtë transferim për shkak të projekteve të tyre të ndryshme dhe tarifës vjetore të yllit 37-vjeçar prej 24 milionë eurosh.

Ndërsa më herët është folur se ai është refezuar nga skuadra si Barcelona, ​​Bayern Munich dhe Chelsea.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco