Lajmi i fundit

LIVE- SYRI TV/ Pedagogët në protestë tek Universiteti i Tiranës

Gati zyrtarizimi, Kukësi firmos me sulmuesin që ka luajtur edhe në Holandë

Gati zyrtarizimi, Kukësi firmos me sulmuesin që ka luajtur edhe në Holandë

13:59, 13/08/2022

Kukësi ka gati një tjetër zyrtarizim. Verilindorët kanë mbyllur transferimin e sulmuesit të djathtë, Edwin Gyasi, sikurse shkruan Panorama Sport.

Gyasi, holandez 31 vjeç, së fundmi ka luajtur në Izrael me skuadrën e Beitar Jerusalem, ndërsa më parë kishte luajtur në ligën e dytë turke me Boluspor dhe Samsunspor.

Anësori i djathtë e ka nisur karrierën në Holandë, duke luajtur në elitë me skuadra si Telstar, Twente, Heracles, Roda, De Graafschap.

Gyasi është aktivizuar edhe në Norvegji me Aalesund dhe me Dallas në SHBA.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco