Futbolli italian në zi, ndahet nga jeta ish-portieri i Napolit

Futbolli italian në zi, ndahet nga jeta ish-portieri i Napolit

12:36, 12/08/2022
Ish-portieri i Napolit, Claudio Garella është ndarë nga jetë gjatë natës, në moshën 67-vjeçare. Ndonëse u operua për problemet në zemër, Garella nuk ia ka dalë të mbijetojë bëjnë me dije mediet italiane.

Italiani ka luajtur me Napolin, me të cilin u bashkua pas kërkesës së Maradonës, në vitet 1985-1988, periudhë në të cilën fituan edhe një titull te Seria A.

Garella e kaloi karrierën e tij në Itali, ku përveç Napolit ka luajtur edhe me Lazion, Veronan, Udinesen.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco