Roma zyrtarizon huazimin e Wijnaldum nga PSG-ja

Roma zyrtarizon huazimin e Wijnaldum nga PSG-ja

18:01, 05/08/2022

Roma ka zyrtarizuar transferimin e Georginio Wijnaldum nga Paris Saint Germain.

Klubet kanë gjetur gjuhën e përbashkët për të finalizuar një marrëveshje huazimi, detajet e të cilës mbeten ende për tu qartësuar.

Roma ka depozituar kontratën e futbollistit në Federatën Italiane të Futbollit, me Wijnaldum që bëhet kështu goditja e radhës për kryeqytetasit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco