Zyrtare/ Sulmuesi shqiptar bashkohet me Udinesen

Zyrtare/ Sulmuesi shqiptar bashkohet me Udinesen

20:01, 06/07/2022

Sulmuesi shqiptar Kleis Bozhanaj është bashkuar me skuadrën e Udineses. Mediat italiane raportojnë se 21-vjeçari ka firmosur me Udinesen kontratë një vjeçare.

Sezonin e shkuar ai ishte pjesë e Casa Pia në Portugali, ndërsa tashmë do të jetë pjesë e italianëve për një vit në formë huazimi.

Më parë shqiptari ka luajtur edhe me Spezian dhe Empolin në Itali, kështu që e njeh mirë kampionatin italian dhe bën një rikthim aty.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco