Atletico Madrid firmos me mesfushorin e Borussia Dortmund

Atletico Madrid firmos me mesfushorin e Borussia Dortmund

19:30, 06/07/2022

Atletico Madrid ka firmosur me Axel Witsel.

Në një postim në rrjetet sociale klubi spanjoll bën me dije se 33-vjeçari ka firmosur për një sezon me “colchoneros”.

Mesfushori largohet nga gjermanët pas 4 sezonesh, ndërsa kjo do të jetë eksperienca e parë për Witsel në Spanjë.

Në sezonin që u mbyll me Borussia Dortmund, mesfushori numëron 40 paraqitje në të gjitha kompeticionet dhe në to shënoi dy gola.

 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco