Lajmi i fundit

VIDEO/ Familja 3 anëtarëshe rrezikoi të mbytej në det, shpëtohen nga dy vrojtues

Drita dorëzohet vetëm në fund, kualifikimi vendoset në Kosovë

Drita dorëzohet vetëm në fund, kualifikimi vendoset në Kosovë

19:14, 06/07/2022

Drita e ka nisur me humbje në Ligën e Konferencës.

Skuadra e drejtuar nga Ardian Nuhiu u mposht në udhëtim te Inter Turku, në ndeshjen e vlefshme për raundin e parë kualifikues të kësaj gare.

Ndeshja e zhvilluar sot në stadiumin “Veritas” ka përfunduar me rezultatin 1:0.

Golin e vetëm dhe të fitores për vendasit e shënoi Jussi Niska në minutën e 77-të.

Ky gol erdhi pas një ndërprerjeje, e cila u shkaktua nga Ilir Blakçori, i cili pas ndërhyrjes në Haron u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë dhe u përjashtua nga loja.

Ndeshja e kthimit do të zhvillohet pas një jave në “Fadil Vokrri” të Prishtinës.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco