Lajmi i fundit

VIDEO/ Familja 3 anëtarëshe rrezikoi të mbytej në det, shpëtohen nga dy vrojtues

Dortmund gjen zëvendësuesin e Haaland, verdhezinjtë nënshkruajnë kontratën me...

Dortmund gjen zëvendësuesin e Haaland, verdhezinjtë nënshkruajnë kontratën me...

17:32, 06/07/2022

Borussia e Dortmundit ka zyrtarizuar transferimin e Sebastien Haller’s, me sulmuesin që ka firmosur një kontratë deri në vitin 2026 dhe do të zëvendësojë Erling Haaland, me norvegjezin që u transferua te Manchester City.

 

28-vjeçari ra në sy gjatë sezonit të shkuar me 11 golat e shënuar në Champions ku u rendit i treti në listën e golashënuesve pas Benzema dhe Lewandowskit.

Verdhezinjtë e bënë publik këtë transferim me anë të një njoftimi në “Twitter”.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco