Lojtari kroat nis biznesin e kanabisit, produkti është përdorur nga shumë futbollistë

Lojtari kroat nis biznesin e kanabisit, produkti është përdorur nga shumë futbollistë

15:14, 06/07/2022

Futbollisti i kombëtares kroate Marcelo Brozovic ka nisur biznesin e kanabisit duke krijuar një krem të veçantë për atletët që përdoret për rigjenerim pas humbjes së energjive në një ndeshje.  
Brozovic ka fituar para jashtë futbollit për një kohë të gjatë përmes markës së tij MB77, teksa tashmë  e ka çuar biznesin në një nivel më të lartë pasi ka nisur prodhimin e një kremi rigjenerues për kyçet dhe muskujt me CBD, i cili është i pari i këtij lloji në botën e sportit.

Produkti tashmë është testuar te atletët dhe Brozovic zbuloi se miqtë e tij në fushat e futbollit morën pjesë në prodhim.

“Si një sportist profesionist vazhdimisht përballem me lodhje të mëdhe fizike dhe çdo ditë përdor produkte për rigjenerimin dhe relaksimin e muskujve. Pikërisht për këtë më lindi ideja që të kontribuoj në zhvillimin e një produkti të tillë për sportistët më të mirë e krijuar nga marka ime MB77", tha Brozovic dhe më tej shpjegoi se për çfarë bëhej fjalë:

 “Prandaj produkti është unik jo vetëm në Kroaci por edhe në botë. Zhvillimi zgjati shumë, testuam shumë mostra derisa u kënaqëm me efektivitetin e kremit, përbërësit e të cilit depërtojnë thellë në trup, gjë që e bën atë jashtëzakonisht efektiv dhe potent. t. Unë nuk doja të lejoja dikë të bënte një krem dhe thjesht të më prezantonte produktin e përfunduar, por unë vetë mora pjesë në teste, kryesisht në lëkurën time, në mënyrë që të mund të jap komente të hollësishme nga dora e parë në mënyrë që të korrigjojmë atë nuk jemi të kënaqur ”, shtoi Brozovic.

Image

Kombëtarja kroate e ka përdorur tashmë këtë krem, ndërsa ka treguar gjithashtu se produktin e ka ndarë me shokët e skuadrës.
“Sigurisht, mendoj se është më e pakta që mund të bëja, duke pasur parasysh se disa prej tyre ishin të përfshirë në të gjithë projektin që në fillim. Ata më mbështetën dhe madje e përdornin kremin për veten e tyre gjatë zhvillimit të tij, kështu që ne e kishim më të lehtë për ta kthyer gjithçka në këtë produkt, që vërtet mendoj se është i mirë. E di mirë që të gjithë ata që e kanë provuar kremin kanë vazhduar ta përdorin dhe janë shumë të kënaqur”, përfundoi përfaqësuesja kroate.
Marka MB77 u prezantua nga Brozovic vitin e kaluar. Ai lëshoi një numër të madh produktesh, disa prej të cilave janë mjaft të njohura. Vitin e kaluar ai lançoi edhe një koleksion bluzash me mbishkrimin “Epic Brozo” me logon e bombës, të cilën tashmë e ka bërë tatuazh në qafë.
Prej vitit 2017 është pronar i një kafeneje në Goricë të Madhe të quajtur Epic Brozo.

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco