Arrihet akordi, Sterling pranë transferimit te Chelsea

Arrihet akordi, Sterling pranë transferimit te Chelsea

19:42, 05/07/2022

Sipas asaj që shkruan “Sky UK”, gjatë këtyre orëve drejtuesit e Chelseat po negociojnë me Manchester Cityn për  transferimin e Raheem Sterling.

Klubi londinez, që tashmë zotërohet nga Todd Boehly, ka arritur marrëveshjen me kampionët e Anglisë për transferimin e sulmuesit anglez në “Stamford Bridge”.

Në arkat e skuadrës së drejtuar nga Guardiola do të shkojnë 50 milionë stërlina, ndërsa edhe vetë lojtari është dakord që të transferohet nën urdhrat e teknikut Thomas Tuchel.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco