Barça dhe Juve në luftë për talentin e Bayernit

Barça dhe Juve në luftë për talentin e Bayernit

13:55, 05/07/2022

Bayern mund të humbasë një nga talentet e saj të akademisë. Sipas informacioneve të “Sport Bild”, Kenan Yildiz është me në “radarët” e Barcelonës, ​​por edhe të Juventusit, teksa kontrata e tij me bavarezët i ka përfunduar më 30 qershor.

Mesfushori i ri sulmues, i ardhur në moshën 7-vjeçare në “Allianz Arena”, është konsideruar gjithmonë si një nga talentet më të mëdhenj të klubit bavarez. Yildiz, futbollist i kombëtares turke U17 (3 gola në 10 ndeshje), zhvilloi një sezon mjaft të mirë (2021-2022), si me U17 ashtu edhe me U19 (6 gola dhe 8 asistime në 20 paraqitje gjithsej), pavarësisht nga një dëmtim në gju që e mbajti larg fushave për disa kohë.

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco