Gary Neville këshillon Man United për Cristiano Ronaldon

Gary Neville këshillon Man United për Cristiano Ronaldon

10:23, 05/07/2022

Prej disa ditësh, Cristiano Ronaldo ka pushtuar titujt e gazetave në botën e futbollit, pasi ka deklaruar se dëshiron të largohet nga Manchester United . Krahas kësaj deklarate, lojtari portugez nuk u paraqit ditën e djeshme në stërvitje me Manchester United dhe sipas pesë herë fituesit të “Topit të Artë”, mungesa e tij lidhet me arsye familjare.

Një kërkesë dhe një mungesë që i bën njerëzit të flasin, sidomos në Angli me Gary Neville. Ish-Djalli i Kuq thuhet se e këshilloi ish-klubin e tij që të merrej me këtë çështje "shpejt dhe me vendosmëri" për të shmangur një "  sagë  " sipas Manchester Evening News .

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco