Rinovimet e licencave UEFA B, UEFA A dhe UEFA PRO për trajnerë, ja datat e testimeve

Rinovimet e licencave UEFA B, UEFA A dhe UEFA PRO për trajnerë, ja datat e testimeve

19:12, 04/07/2022

Drejtoria Teknike pranë Federatës Shqiptare të Futbollit u bën me dije të gjithë trajnerëve se në muajin gusht do të nisin edhe rinovimet e licencave për kurset UEFA Pro, UEFA A dhe Uefa B.

Të gjithë trajnerët të cilët kanë këto licenca duhet të paraqiten në Shtëpinë e Futbollit për të kryer rinovimin e licencave në këto data: Uefa B 22-23-24 gusht 2022; UEFA A 25-26-27 gusht 2022; Uefa Pro 29-30-31 gusht 2022.

Tarifat e regjistrimit për rinovimin e licencës së trajnerit janë si më poshtë:

– Licenca Uefa B – 5.000 lekë

– Licenca Uefa A – 7.000 lekë

– Licenca Uefa Pro – 10.000 lekë

Drejtoria Teknike në FSHF dëshiron të sqarojë të gjithë trajnerët që kanë në zotërim një nga këto tre licenca se procesi i rinovimit është i detyrueshëm dhe se licenca nuk do të jetë me vlefshme nëse nuk është e rinovuar. Për t’u regjistruar aplikuesit duhet të dërgojnë në adresën drejtoria.teknike@fshf.al këto dokumente:

– Fotokopje e ID ose e Pasaportës;

– Fotokopje të licencës;

– Numër kontakti.

Aplikimet për rinovimin e licencës së trajnerit do të mbyllen më datë 15 gusht 2022.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco