VIDEO/ Gol dhe asist, lojtari shqiptar zhvillon paraqitje fantastike te Legia

VIDEO/ Gol dhe asist, lojtari shqiptar zhvillon paraqitje fantastike te Legia

21:58, 01/07/2022

Lirim Kastrati ka zhvilluar një performancë mjaft të mirë ditën e sotme në miqësoren që Legia e Varshavës luajti ndaj Motor Lublin, ku shënoi një gol dhe dhuroi një asist. Megjithatë, Kastrati nuk arriti ta ndihmonte skuadrën e tij, e cila u mposhtë nga skuadra tjetër polake me rezultatin 3-2.

Kastrati realizoi nga brenda zonës në minutën e 12-të të ndeshjes, ndërsa asistoi në minutën e 56-të për Mariusz Rybickin. Për Legian polake është disfata e tretë në ndeshjet përgatitore për sezonin e ri.

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco