Zyrtare/ Pagë 'faraonike', Salah rinovon me Liverpool

Zyrtare/ Pagë 'faraonike', Salah rinovon me Liverpool

17:31, 01/07/2022

I ardhur në verën e vitit 2017 nga Roma, Mohamed Salah do të vazhdojë aventurën në skuadrën e Liverpoolit. I lidhur me klubin Mersey deri në qershor 2023, sulmuesi egjiptian (83 paraqitje, 45 gola) ka vendosur të vazhdojë me fanellën e “të kuqve”. Pas arritjes së marrëveshjes me drejtuesit e tij, numri 11 i klubit anglez ka vendosur të vazhdojë kontratën edhe për tre sezone të tjera.

“Liverpool është i lumtur t’ju njoftojë se Mohamed Salah ka nënshkruar një kontratë të re afatgjatë me klubin. Sulmuesi, i cili u shpal Futbollisti i Vitit në FËA dhe Lojtari i Vitit në PFA për 2021-22, pasi ndihmoi skuadrën e Jurgen Klopp të fitonte kupa, ka nënshkruar në letër këtë të premte. Pas pesë vitesh në klub, Salah tani do të zgjasë qëndrimin në Anfield, i cili deri më tani ka vendosur një rekord të jashtëzakonshëm prej 156 golave ​​në 254 paraqitje” , saktësohet si i tillë në njoftimin për shtyp nga klubi Mersey për zyrtarizimin e lajmit.

Mohamed Salah do të marrë një rrogë të çmendur!

Për një kohë të gjatë në mosmarrëveshje me bordin e Liverpool-it, veçanërisht për çështjet e pagave, ish-sulmuesi i Fiorentinës dhe Chelseat më në fund fitoi çështjen e tij. Në të vërtetë, siç zbulon The Times , egjiptiani tani do të fitojë një pagë prej 350,000 £/javë (rreth 400,000 euro/javë), paga më e lartë në historinë e klubit. Pas shitjes së Sadio Mane te Bayern Munich për më shumë se 30 milionë euro, Liverpool nuk do të humbasë yllin tjetër të sulmit. Lajm i mirë për tifozët e klubit anglez.

 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco