Lazio nis merkaton, klubi italian zyrtarizon dy blerjet e para

Lazio nis merkaton, klubi italian zyrtarizon dy blerjet e para

15:11, 01/07/2022

Marcos Antonio është zyrtarizuar si lojtari më i ri i Lazios. Klubi kryeqytetas ka paguar 8 milionë euro plus 2 në formë bonusesh për të blerë kartonin e lojarit.

“Lazio njofton se ka blerë kartonin e lojtarit Marcos Antonio Silva Santos, që vjen në Itali nga ukrainasit e Shakhtar Donetsk F.C”, shkruhet në njoftimin e klubit.

Më herët bardhekaltërit zyrtarizuan edhe blerjen e Matteo Cancellierit. Lojtari vjen nga Verona në formë huazimi me detyrim blerjeje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco