Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ E vërteta e Gërdecit sipas Mediut

Chelsea në kërkim të një qendërmbrojtësi, klubi anglez piketon mbrojtësin e Juves

Chelsea në kërkim të një qendërmbrojtësi, klubi anglez piketon mbrojtësin e Juves

12:44, 01/07/2022

Chelsea është në kërkim për një mbrojtës të ri dhe raportet e fundit në Itali kishin theksuar se ata ishin të interesuar për mbrojtësin e Juventusit, Matthijs de Ligt si dhe për Kalidou Koulibaly të Napolit.

Megjithatë, "ABC de Sevilla "raporton se Chelsea ka kontaktuar me andaluzianët për Kounde, me të cilin ata ishin shumë të lidhur 12 muaj më parë.

Raporti thekson se klubi i Stamford Bridge i ka thënë Sevillas se ata janë të prirur për të “mbyllur marrëveshjen sa më shpejt të jetë e mundur”.

Mediat italiane kanë raportuar ditët e fundit se çmimi i ngritur i De Ligt ka bërë që Chelsea të hezitojë për ta transferuar, kjo është arsyeja pse ata po kërkojnë alternativa.

Koulibaly thuhet se është i disponueshëm pasi bisedimet për kontratat me Napolin duket se janë në bllokim dhe ai ka qenë i lidhur me Chelsean, por skuadra e Thomas Tuchel duket se po eksploron të gjitha mundësitë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco