Zyrtare/ Tottenham nënshkruan kontratën me Richarlison

Zyrtare/ Tottenham nënshkruan kontratën me Richarlison

11:08, 01/07/2022

Sulmuesi brazilian, Richarlison ka nënshkruar kontratë afatgjate me Spurs deri në vitin 2027.

Lajmi u konfirmua nga vet klubi i Tottenham në profilin e tyre në “Twitter”.

“Jemi të lumtur t’ju njoftojmë për nënshkrimin e Richarlison nga Evertoni”, thuhej ndër tjera në njoftimin e tyre.

 

 

Richarlison, 25 vjeç, ka bërë 173 paraqitje në Premier League deri më sot, duke shënuar 48 gola, gjatë periudhave të kaluara në Watford dhe Everton që kur kaloi nga Fluminense në gusht të vitit 2017.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco