Xhudistja Erza Muminoviq i nis me fitore Lojërat Mesdhetare 'Oran 2022'

Xhudistja Erza Muminoviq i nis me fitore Lojërat Mesdhetare 'Oran 2022'

12:58, 29/06/2022

Xhudistja e Kosovës, Erza Muminoviq, e nis mbarë garimin në Lojërat Mesdhetare "Oran 2022". 

Ajo mundi me ippon turken, Gulkader Senturk, pas një lufte që zgjati mbi 10 minuta.

Erza është kualifikuar në çerekfinale të kategorisë -48 kg.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco