Bale vendos për të ardhmen, uellsiani zgjedh klubin ku do të vazhdojë karrierën

Bale vendos për të ardhmen, uellsiani zgjedh klubin ku do të vazhdojë karrierën

20:45, 26/06/2022

Ish-lojtari i Realit të Madridit, Gareth Bale do të vazhdojë karrierën e tij në Amerikës, pasi ka firmosur një kontratë me Los Angeles Football Club.

Uellsiani, që u larguar nga Madridi si lojtar i lirë, do të jetë shokë skuadre me Giorgio Chiellinin sezonin e ardhshëm në MLS.

Ka qenë vetë lojtari që ka bërë zyrtar lajmin, pasi ka postuar një foto me fanellën e klubit të ri, ku shkruan: “Shihemi së shpejti, Los Angeles”. Vetë klubi ka konfirmuar lajmin, duke postuar lajmin. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco