'Revolucioni Pogba'/ Juventus ndryshon gjithçka në mesfushë

'Revolucioni Pogba'/ Juventus ndryshon gjithçka në mesfushë

20:13, 26/06/2022

Paul kthehet në Torino dhe revolucionon Juventusin. Të paktën mesfushën. Pak ditë më parë pati një takim me agjentin për të zgjidhur detajet përfundimtare,  kontratën trevjeçare për 10 milionë euro në sezon

Arthur është jashtë dhe po kërkohet zgjidhja më e mirë, Rabiot mund të largohet para një oferte bindëse - rreth 15 milionë euro - dhe Ramsey, i kthyer nga huazimi i Glasgow Rangers, do të largohet.

 Juventusi dëshiron të fokusohet te McKennie, por nuk përjashtohet që nëse vijnë propozime të rëndësishme, edhe ai të largohet.

 Fagioli, Rovella dhe Miretti janë tre të vëzhguarit specialë të Allegrit, të cilët së bashku me drejtuesit do të vlerësojnë nëse do t'i mbajnë apo do t'i dërgojnë në huazim për të luajtur.

 

ROLI - Dhe pastaj është ai, Paul Pogba. Modern, i gjithanshëm që sulmon dhe mbron, shënon dhe rikuperohet. Një nga nxënësit e trajnerit gati të vendosë çelësat e mesfushës në duart e tij. Një gjysmë krahu i majtë që mund të përshtatet edhe për të qenë udhëheqës nëse është e nevojshme; në kombëtaren me Deschamps luan në një mesfushë me dy lojtarë pranë Kanté, gjatë sezonit Allegri mund të provojë këtë zgjidhje edhe përkrah Locatellit. Syri.net

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco