Zyrtare/ Kukësi emëron trajnerin e ri, Skënder Gega vjen për titullin kampion

Zyrtare/ Kukësi emëron trajnerin e ri, Skënder Gega vjen për titullin kampion

19:01, 28/05/2022

Pas largimit tw Diego Longos,  klubi i nuk ka vonuar që të emërojë shpejt një trajner të ri për sezonin në vijim. Verilindorët kanë vendosur të kthejnë në pankinë Skënder Gegën, trajnerin më të cilin nisën dy vite më parë edicionin me synim titullin, por për shkak të situatave me COVID, lanë në mes rrugëtimin e tyre.

 “FK Kukësi njofton se Skënder Gega do të jetë trajneri i ri i skuadrës sonë për sezonin 2022-2023. Presidenca e klubit dhe trajneri kanë arritur marrëveshjen ditën e sotme dhe është vendosur që Gega të jetë në krye të stolit.

Skënder Gega rikthehet në Kukës pas një sezoni e gjysmë, duke qenë se në sezonin 2020-2021 drejtoi ekipin në Ligën e Europës dhe në kampionat, duke u larguar pas javës së 11 për shkak të gjendjes shëndetësore.

Prezantimi i trajnerit Gega do të bëhet ditën e hënë në ambientet e zyrave të klubit në stadiumin “KUKËS ARENA”. Klubi i Kukësit i uron mirëseardhje trajnerit Gega dhe suksese në krye të stolit tonë”, shkruhej në njoftimin e verilindorëve.

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco