Lajmi i fundit

Dukagjin Lipa 'godet' Ramën dhe Vuçiç, sulmon fort 'Open Balkan'

VIDEO/ UEFA publikon 10 golat më të bukur të Europa League, mes tyre edhe një shqiptar

VIDEO/ UEFA publikon 10 golat më të bukur të Europa League, mes tyre edhe një shqiptar

14:38, 28/05/2022

UEFA ka shpërndarë në rrjetet sociale 10 golat më të bukur të shënuar në UEFA Europa League dhe në listë është edhe perla e një shqiptari.

Bëhet fjalë për sulmuesin anësor të Lille, Edon Zhegrova, i cili në janar u ble te Basel në Zvicër.

Djaloshi nga Kosova kishte realizuar një gol mjaft të bukur me zviceranët, nga distanca, në një ndeshje kundër Kairat.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco