Ancelotti: I dërgova një mesazh urimi Mourinhos

Ancelotti: I dërgova një mesazh urimi Mourinhos

22:54, 27/05/2022

Carlo Ancelotti, pavarësisht se është në prag të finales së tij të pestë të Ligës së Kampionëve, në konferencën për shtyp para përplasjes me Liverpoolin i kushton kohë edhe Romës, që u bë skuadra e parë që fiton Conference League-n.

“I dërgova një mesazh urimi Mourinhos. Ai arriti një objektiv të madh, Roma u është rikthyer fitoreve pas kaq shumë vitesh dhe ishte bukur të shikoje “Olimpicon” duke festuar, një gjë e mirë edhe për futbollin italian”, tha tekniku i Real Madridit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco