Klopp: Nuk e kemi harruar atë që ndodhi në Kiev, do të luajmë për Ukrainën

Klopp: Nuk e kemi harruar atë që ndodhi në Kiev, do të luajmë për Ukrainën

22:50, 27/05/2022

Liverpooli do të përballet ditën e nesërme në Paris në finalen e madhe të Champions League kundër Real Madridit. Në prag të kësaj supersfidë, trajneri Jurgen Klopp dha konferencën për shtyp, ku tha ndër të tjera se ndeshjen do ta luajnë për njerëzit e Ukrainës.

NDRYSHIMI I STADIUMIT PËR SHKAK TË LUFTËS- Jam i lumtur që sfida luhet këtu për mijëra arsye. Lufta po vazhdon akoma dhe ne duhet të mendojmë për këtë gjë. Loja po vazhdon dhe që nuk luhet në Shën Petërsburg është mesazhi i duhur. Ne do e luajmë këtë ndeshje edhe për njerëzit që luftojnë dhe na shikojnë nga Ukraina”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco