Presidenti i UEFA-s: Benzema, lojtari më i nënvlerësuar i historisë

Presidenti i UEFA-s: Benzema, lojtari më i nënvlerësuar i historisë

19:58, 27/05/2022

Presidenti i UEFA-s, Aleksandër Ceferin, ka folur në prag të finales së Championsit, ku trofeu do të diskutohet me Realit të Madridit dhe Liverpoolit.

Numri një i UEFA-s është ndalur të një futbollist në veçanti, duke i thurur elozhe sulmuesit të “Los Blancos”, Karim Benzema.

Ceferin u shpreh se Benzema është një sulmues i jashtëzakonshëm dhe bota po e kupton sa i nënvlerësuar ka qenë ai deri tani.

“Është ndoshta sulmuesi më i mirë i botës, por dhe lojtari më i nënvlerësuar i historisë. Ka qenë gjithmonë në hijen e të tjerëve, tani e kuptojmë që është i jashtëzakonshëm. Edhe atëherë kur mendon se nuk mund të shënojë ai të surprizon”, u shpreh Ceferin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco