Barcelona dhe Juventusi në garë për Koulibalyn, Napoli vendos çmimin

Barcelona dhe Juventusi në garë për Koulibalyn, Napoli vendos çmimin

19:14, 27/05/2022

Kalidou Koulibaly pritet të largohet nga Napoli gjatë sezonit të verës. Kontrata e 30-vjeçarit me napolitanët skadon më 30 qershor të vitit të ardhshëm.

Kjo gjë duket se po e detyron klubin italian të shesë Koulibalyn këtë verë, për të mos e humbur me parametra zero në vitin tjetër.

Sipas “Tuttosport”, Napoli është duke kërkuar rreth 40 milionë euro për shitjen e senegalezit.

Ndërkohë, klubet të cilat kanë shfaqur interes për shërbime e Koulibalyt janë Barcelona dhe Juventusi.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco