Lajmi i fundit

Dukagjin Lipa 'godet' Ramën dhe Vuçiç, sulmon fort 'Open Balkan'

'Rilindja arreston Ismail Morinën me urdhër të Beogradit'

'Rilindja arreston Ismail Morinën me urdhër të Beogradit'

11:33, 25/05/2022

Ditën e sotme Polica e Shtetit arrestoi Ismail Morinën, i njohur ndryshe si “Ballisti”. Tifozi simbol i Kombëtares shqiptare u ndal nga policia sapo shkeli në territorin shqiptar. 

Në faqen e tij zyrtare në rrjetet sociale është postuar një deklaratë ku thuhej se tifozi më i njohur shqiptar u arrestua në Kukës, ndërsa janë hedhur akuza të rënda drejt politikës, duke konsideruar se ky arrestim u bë me urdhër të Beogradit.

“Ballisti” njihet si tifozi që e lëshoi dronin në Beograd në ndeshjen ndërmjet Serbisë dhe Shqipërisë.

Dhe, nga ajo kohë, ka pasur vazhdimisht probleme me ligjin dhe ishte arrestuar madje.

Më poshtë mund ta lexoni postimin në faqen e “Ballistit”.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco