‘Sytë nga Tirana’, Carlo Ancelotti tregon për cilin ekip bën ‘tifo’

‘Sytë nga Tirana’, Carlo Ancelotti tregon për cilin ekip bën ‘tifo’

15:27, 24/05/2022

Trajneri i Real Madrid, Carlo Ancelotti ka folur për finalen e Conference League, mes Romës dhe Feyenoord ku zbuloi se vazhdon të jetë tifoz i Romës.

Në një intervistë për “UEFA Channel”, tekniku theksoi se ende kujton kohën kur ka qenë në Romë dhe thekson se ka shumë respekt për trajnerin e Romës, Jose Mourinho-n.

“Kam jetuar 7-8 vite në Romë dhe ishte një kohë shumë e mirë, isha 20 vjeç. Ende e kujtoj atë periudhë dhe vazhdoj të jem një super tifoz i Romës. Tani te Roma është një trajner që unë e respektojë shumë, po ashtu është një mik shumë i mirë për mua si Jose Mourinho. Sigurisht që do e ndjek këtë ndeshje.”-deklaroi Ancelotti.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco