Emocione dhe surpriza në pjesën e parë/ Manchester City humbet, Liverpooli barazon

Emocione dhe surpriza në pjesën e parë/ Manchester City humbet, Liverpooli barazon

17:51, 22/05/2022

Janë mbyllur pjesët e para në dy ndeshjet deçizive të Premier League, ku do të përcaktohet titulli kampion, Manchester City-Aston Villa dhe Liverpool-Wolves.

Aston Vila po fiton ndaj Cityt, 1-0, duke i dhënë një shans të madh Liverpoolit, i cili pjesën e parë e ka mbyllur 1-1.

Me këto rezultate, Manchester City shpallet kampion, për shkak golavarazhi, por janë edhe 45 minuta për t’u luajtur.

Në rast së Liverpooli fiton dhe City humbet apo barazon, kampion shpallet ekipi i Jurgen Klopp. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco