Premier League/ Manchester City e Liverpooli në duelin e fundit në distancë, formacionet zyrtare

Premier League/ Manchester City e Liverpooli në duelin e fundit në distancë, formacionet zyrtare

16:35, 22/05/2022

Premier Liga angleze mbyll javën e fundit për këtë sezon me 10 sfida që luhen në të njëjtin orar, ku priten të vendosen shumë verdikte finale.

Manchester City kërkon titullin e 4-t në 5 vitet e fundit dhe është vetëm një fitore larg për ta arritur.

Përballë do të ketë Aston Vilën e drejtuar nga Stiven Xherrard, ish-legjenda e skuadrës së Liverpool.

Anglezi do të kërkojë që t’i japë ish-skuadrës së tij të zemrës titullin kampion dhe është gati që ta ndalë ekipin e Guardiolës.

Nga ana tjetër, Liverpooli do të ndeshet me Wolves, që luan pa asnjë objektiv, por që nuk do të dorëzohet lehtë përballë skuadrës së Klop.

Më poshtë mund të shihni formacionet zyrtare të të dy sfidave.

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco