Leipzig shkruan historinë, fiton për herë të parë Kupën e Gjermanisë

Leipzig shkruan historinë, fiton për herë të parë Kupën e Gjermanisë

23:26, 21/05/2022

 

Leipzig ka fituar Kupn e Gjermanisë për herë të parë në histori, duke mposhtur Freiburg pas ekzekutimit të penalltive, teksa koha e rregullt dhe shtesa ka përfundur 1-1.

Freiburgu kaloi në epërsi me Eggesteinin në minutën e 18′, por Leipzig barazoi  me Christopher Nkunkun në minutën e 76′.

Në penallti, Leipzigu ishte më i suksesshëm duke fituar 4:2.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco