Kategoria Superiore U-19/ Tirana gjen Apoloninë në finale

Kategoria Superiore U-19/ Tirana gjen Apoloninë në finale

20:54, 21/05/2022

 

Pas një kampionati të gjatë të zhvilluar në dy grupe u luajtën edhe ndeshjet e fazës play-off që nisën fundjavën e kaluar, teksa dje dhe sot u zhvilluan dy ndeshjet gjysmëfinale.

Apolonia siguroi një biletë për në finalen e këtij edicioni pasi mundi Football Republic me penallti. Takimi i zhvilluar pasditen e djeshme në Pezë e mbylli kohën e rregullt me shifrat 1-1, me skuadrat që iu drejtuan më tej penalltive, nga ku fierakët u treguan më të saktë.

Sakaq, gjysmëfinalja tjetër kishte rezervuar derbin Partizani – Tirana, një sfidë që sjell gjithmonë emocione, pavarësisht moshës.

Skuadrat zhvilluan një ndeshje të fortë ditën e sotme, ku për 90 minuta, portat qëndruan të paprekura. Ekipi i Partizanit humbi rastin e artë për të kaluar në avantazh në minutën e 85-të, me Hodon, i cili nuk arriti të realizojë daktë një penallti, teksa në minutat shtesë të kohës së rregullt, bardheblutë gjejnë golin e finales me Hasanas.

Kështu, finalja e këtij sezoni futbollistik për Kategorinë Superiore U-19 do të diskutohet mes Apolonisë dhe Tiranës.

Gjysmëfinalet e Kategorisë Superiore U-19

FK Apolonia-Football Republic 1-1 (5-4 Penallti)

KF Partizani 0-1 KF Tirana

Finalja e Kategorisë Superiore U-19

FK Apolonia – KF Tirana

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco