Partizani siguron Evropën, Dinamo surprizon Tiranën në derbi

Partizani siguron Evropën, Dinamo surprizon Tiranën në derbi

19:10, 21/05/2022

Partizani ka regjistruar një tjetër sukses teksa ka mposhtur Kastriotin me rezultatin 4-0 në një ndeshje ku të kuqtë kanë dominuar sfidën.

Me këtë fitore skuadra e Dritan Mehmetit ka siguruar matematikisht Europën ku ka mbetur ende një ndeshje për të luajtur.

Kastrioti nga ana tjetër pëson një disfatë në një ndeshje ku vinte pa shumë objektiva, me mbijetesën që ishte siguruar që më parë.

Dinamo gjen fitoren e parë me Rodolfo Vanolin si trajner dhe ajo vjen pikërisht në derbin me Tiranën. Një derbi thjesht për statistikë, pasi suksesi 2-1 nuk ndryshon fatin e skuadrave me blutë e destinuar për Kategorinë e Parë dhe bardheblutë që kanë bërë të tyrin titullin kampion.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco