Telenovela ‘Mbappe’ drejt fundit, ylli francez merr vendimin për të ardhmen

Telenovela ‘Mbappe’ drejt fundit, ylli francez merr vendimin për të ardhmen

17:59, 21/05/2022

Media të shumta evropiane kanë raportuar se Kylian Mbappe ka marrë një vendim për të ardhmen e tij dhe ai është refuzimi i Real Madridit.

“Gara” për Kylian Mbappe po vazhdon prej një viti, pasi futbollisti francez ndodhet në një udhëkryq mes klubit aktual Paris Saint Germain dhe Real Madridit, i cili i ofroi statusin e liderit të ekipit.

Ndonëse pritej që ylli më i madh i futbollit francez të transferohej në Klubin Mbretëror, asnjëra nga këto nuk raportohet nga mediat e njohura botërore.

Gazetari italian Gianluca di Marzio raporton se Mbappe vendosi të qëndrojë dhe se kushtet financiare nuk ishin vendimtare në marrëveshje, por vendimi i një familjeje të mësuar të jetonte në Paris.

Familja e futbollistëve ka ndërhyrë dhe i ka dhënë Mbappes epërsinë në marrjen e vendimit.

Mbappe mund ta shpallë këtë vendim publikisht sonte pas ndeshjes së Ligue 1 franceze kundër Metz. Festimet dhe festat me rastin e fitimit të titullit të ri të kampionit francez tashmë janë gati.

Mësohet se do t'i organizohet një festë edhe Mbappes, pasi ai vendosi të qëndrojë te PSG dhe të refuzojë Realin e famshëm, klubi që ka përkrahur që fëmijë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco